Нові члени ЦВК склали присягу та обрали головою Олега Діденка

Відбулося перше засідання нової ЦВК

Присягу 4 жовтня склали 16 з 17 членів Центральної виборчої комісії (Буглак – у закордонному відрядженні). Після цього нова ЦВК одразу зібралася на перше засідання, аби обрати голову, заступників та секретаря. Головою ЦВК став представник "Слуги народу" Олег Діденко. Об этом сообщает seats.in.ua со ссылкой на СМИ.

Журналіст 24 каналу повідомив, що у засіданні ЦВК завершилася перерва (перед якою нові члени Комісії складали присягу). А після неї відбулося голосування щодо обрання голови Центральної виборчої комісії. Рішення обрати на цю посаду Олега Діденка ухвалили одноголосно.

Олегу Діденку 39 років, родом він із Франківщини, за освітою юрист. Зараз представляє "Слугу народу", був членом ЦВК попереднього скликання. Голосування за голову відбулося таємно, як і передбачає українське законодавство.

Заступником голови ЦВК став Сергій Дубовик – представник "Опозиційної платформи – За життя". За нього члени Комісії голосували не одноголосно, але проти була лише одна людина. Другим заступником обрали Віталія Плукаря від "Слуги народу" – одноголосно. Секретар ЦВК віднині – Олена Гатаулліна (теж від СН).

Нагадаємо, Верховна Рада у п’ятницю, 4 жовтня, сформувала новий склад ЦВК, напередодні запропонований Президентом України Володимиром Зеленським.

ЦВК
Засідання нової ЦВК 4 жовтня / Фото: Олексій Печій, 24 канал

Головне про нових членів ЦВК – у матеріалі 24 каналу.

Чому розпустили попередню ЦВК?Ця ініціатива належала президентові Зеленському, а причиною він назвав "політичну упередженість та недостатню виваженість" Комісії. Рада підтримала главу держави та позбавила повноважень членів ЦВК. Новий її склад сформували за квотним фракційним принципом, як і пропонувала "Слуга народу".


Джерело статті: “http://24tv.ua/novi_chleni_tsvk_sklali_prisyagu_ta_zibralisya_na_pershe_zasidannya_n1214796”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя