Політв’язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора

Олександр Кольченко — Політв’язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора
Олександр Кольченко
Причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було нібито вживання ним «нецензурної лексики» Об этом сообщает gornovosti.in.ua со ссылкой на СМИ.


Український політв’язень Олександр Кольченко, який утримується у виправній колонії № 6 в російському Копейську (Челябінська область), після перебування на святкові дні в штрафному ізоляторі повернувся в загін.


Про це повідомила «Укрінформу» російська правозахисниця Тетяна Щур.


«Сьогодні адвокат (Уральської правозахисної групи — ред.) відвідав Олександра Кольченка. Подробиці такі: його помістили в ШІЗО 30 квітня, повернувся в загін він 10 травня. Загалом Саша почувається нормально, настрій хороший», — розповіла Щур.


За її інформацією, «Новую газету», виписану на його ім’я, Кольченко в травні ще не отримував. Адвокат передав йому копію передплатної квитанції, і Олександр домагатиметься, щоб її віддавали.


«Також адвокат ознайомив Кольченка з документами Уральської правозахисної групи, складеними за підсумками нашого спілкування з прокуратурою, ФСВП (Федеральна служба виконання покарань — ред.) з приводу максимальної ваги посилок і передач, яка за законом наразі може перевищувати 20 кг. Коли за пару днів ми побачимо звіт адвоката, можливо, будуть ще якісь подробиці», — зауважила правозахисниця.


Вона також уточнила, що причиною останнього поміщення Кольченка в ШІЗО було нібито вживання ним «нецензурної лексики». Притому, що, за її словами, «Саша взагалі ніколи її не вживає». Тетяна Щур ще нагадала, що найперше поміщення Кольченка в ШІЗО теж було з цієї причини, а також за вживання жаргону — замість слова «общежитие» він вжив слово «барак».


Як повідомляла раніше правозахисниця, правила в російських в’язницях такі, що у зв’язку зі святковими днями відбувається посилення режиму. І всіх засуджених, які мають «тяжкі»статті, з профілактичною метою видаляють із зони в штрафний ізолятор.


Раніше адвокат повідомив, що Кольченко немає скарг до умов свого тримання в колонії, але має нездоровий вигляд.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/society/politvyaznya-kolchenka-vipustili-zi-shtrafnogo-izolyatora-593310.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя